Prokuroria ua cakton masën dy hakerëve kosovarë që akuzohen nga Amerika

Prokuroria e Shtetit ua ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh dy hakerëve nga Kosova, të cilët akuzohen edhe nga Departamenti amerikan i Drejtësisë. Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i Prokurorisë së Kosovës, Ekrem Lutfiu. Liridon Musliu dhe Besart Hoxha, u arrestuan më 6 shkurt nga Policia e Kosovës, pasi që ishin kërkuar … Vazhdoni me leximin e Prokuroria ua cakton masën dy hakerëve kosovarë që akuzohen nga Amerika